کتاب‌هایی از ۱۴۰۱ برای ۱۴۰۲

اگر دنبال این هستین که تو تعطیلات نوروز چه کتاب هایی بخونید، لیست زیر پیشنهادهای من از بین ۶۰ کتابی هست که توی سال ۱۴۰۱ خوندم:

مزیت

ساختن یه سازمان سالم و سلامت کار خیلی سختیه و کمتر کسی میتونه انجامش بده، کتاب مزیت پاتریک لنچونی به خوبی مولفه های یه سازمان سالم رو میگه و هینت های فوق‌العاده خوبی برا ساختنش میده، این کتاب، هم به درد کسایی میخوره که میخوان یه سازمان سالم رو بسازن هم به درد کسایی میخوره که میخوان تو یه سازمان سالم کار کنن.

بدون فیلتر

کتابهای سرنوشت کسب و کارها برای من یه جذابیت متفاوتی داره، اگر دستی در توسعه و طراحی محصول دارین، این کتاب به زیبایی نشون میده که اینستاگرام چطوری ساخته شد و چه فکری، اینستاگرام رو تبدیل کرد به این اینستاگرامی که می‌شناسیم.

آسوده گرایی

اگر کتاب اصل گرایی رو خونده باشین، این کتاب که از همون نویسنده براتون جذاب خواهد بود، مفهوم اصلی کتاب روی این موضوعه که ما بیش از حد خودمون رو اذیت می‌کنیم و میشه با روش درست و اذیت کمتر موفق شد.
جذابیت کتاب برای خودم این بود که خیلی کمک میکنه بتونم نقطه نظر متفاوتی به مسائل پیدا کنم و نتیجه‌ای که از شون میخوام و انرژی که براشون میذارم یه جوری دیگه نگاه کنم.

مدل‌های ذهنی برتر

سیم‌کشی مغز هر کسی یه شکله و این باعث میشه هر کسی یه جوری فکر کنه، شین پریش اومده و مختصات چند تا از این مدل های ذهنی رو توصیف کرده.
به نظرم این فهم که هر کسی یه مدل ذهنی داره کمک میکنه تفکر و اعمال بقیه رو بهتر درک کنیم و با تمرین یه سری از مدل‌های فکری بتونیم بهتر فکر کنیم.

مدیر عالی و مربی گری برای عملکرد بهتر

اگر مدیری هستین که با آدم‌های زیادی در تعامل هستین، این دو تا کتاب بهتون کمک میکنه به ورژن بهتری از مدیریت خودتون برسین.
مدیر عالی الگوهایی هستن که موسسه گالوپ از بین مدیران برتری که باهاشون کار میکرده در آورده و مربی گری برای عملکرد هم به روشی بسیار کاربردی کمک می‌کنه بتونیم برای تیم تون تبدیل به یه مربی خوب بشین.

در

برچسب(ها):

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *