درباره ساب‌استک

اکثر مطالبی که این روزا میخونم روی پلتفرم ساب‌استک منتشر شده. ساب‌استک کارشو با ارسال خبرنامه تو سال ۲۰۱۷ شروع کرد، الان توی ۲۰۲۳ اولین انتخاب نویسنده‌ها برای نوشتن هست.

من واقعا ساب‌استک رو از نظر محصولی دوس دارم و به نظرم یکی از بهترین محصول‌های حال حاضره. امکانات درست و بر اساس نیاز کاربران، توسعه پر قدرت و نتورک افکت بسیار درست (که با وجود a16z جای تعجب نداره).

ساب‌استک تا الان ۸۰ میلیون دلار جذب سرمایه کرده و همه این پول رو قبل از اینکه حتی فیچرهای پادکست، چت و حتی اپ‌هاش رو داشته باشه گرفته و الان تو نقطه‌ای که داره با فیچر جدیدش «notes» به توییتر تنه میزنه.

نمودار‌هاش همه رشد نمایی رو نشون میده. مشترکینش توی ۲۰۲۰ از ۲ میلیون نفر به ۳۵ میلیون نفر توی ۲۰۲۳ رسیده و تا مارچ سال ۲۰۲۳ مجموعا عدد هیجان انگیز ۳۰۰ میلیون دلار رو به نویسندگانش پرداخت کرده که با توجه به سهم ۱۰ درصدی خودش ۳۰ میلیون درآمد نصیب خودش شده.

سرتون رو با عدد درد نیارم اما دلیلی که دارم درباره ساب استک مینویسم اینکه اخیر اومد و به کاربراش گفت که بیاین روم سرمایه ‌گذاری کنین.

ساب‌استک اومده توی سال ششم از عمرش، از کرادفاندینگ که اصولا تو شروع کسب و کار اتفاق میوفته، با یه هدف دیگه استفاده کرده. ساب‌استک برای این الان رفته سراغ کرادفاندینگ که میخواد برای کاربراش باشه. عدد سرمایه‌گذاری شده خیلی بزرگ نیست ۷.۸ میلیون دلار (نسبت به ۸۰ میلیون دلار دو راند سرمایه‌گذاری) اما الان ساب‌استک ۶ هزار نفر از کاربرای خودش رو داره که واقعا ساب‌استک رو از خودشون میدونن و همگی برای رشدش تلاش میکنن.

و این چه اتفاق زیباییه

برچسب(ها):

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *